Світ

У Британії суд відмовився відкликати ордер на арешт Джуліана Ассанжа

6 лютого, 2018 17:20
Світ/У Британії суд відмовився відкликати ордер на арешт Джуліана Ассанжа
Зберегти
Вигляд
Вестмінстерський магістратський суд у Великій Британії залишив чинним ордер на арешт засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Вестмінстерський магістратський суд у Великій Британії залишив чинним ордер на арешт засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Про це повідомляє ВВС.

Таким чином, Ассанжа можуть арештувати, якщо він залишить будівлю посольства Еквадору в Лондоні, де він мешкає протягом останніх декількох років.

Адвокати Ассанжа раніше передали до суду прохання про скасування ордера. На їхню думку, підстав заарештовувати його немає, оскільки формальним приводом для видачі ордера була справа про зґвалтування в Швеції. У травні 2017 року справа була закрита.

1 грудня 2010 Інтерпол видав ордер арешт Ассанжа, його оголосили в міжнародний розшук за звинуваченнями з боку Швеції у зґвалтуванні в місті Енчепінг, двох випадках сексуального домагання (в Енчепінгу та Стокгольмі) і «незаконному примушуванні», в чому Ассанжа звинувачують дві жінки.

Усе це нібито було скоєне протягом двох днів у серпні, коли Ассанж перебував у Швеції з робочим візитом.

7 грудня 2010 року його арештувала британська поліція.

Адвокат журналіста заявляв, що ці звинувачення політично мотивовані і пов'язані з «полюванням» на Ассанжа, «влаштованим урядом США».

24 лютого 2011 року Белмарський магістратський суд Великої Британії ухвалив екстрадицію Ассанжа до Швеції. Це рішення витримало всі апеляції.

19 червня 2012 року Ассанж попросив політичного притулку в  Еквадорі. 

Незабаром стало відомо, що він залишається на території  посольства до рішення влади про надання або ненадання притулку.

Оскільки Ассанж порушив умови звільнення під заставу (проводив ніч не в затвердженому місці), влада Англії заявила про готовність заарештувати його, як тільки він залишить стіни посольства.

16 серпня влада Еквадору заявила про свою згоду надати Ассанжу політичний притулок.

19 серпня Ассанж вперше за довгий час виступив на публіці з балкону посольства. Британське МЗС направило до посольства Еквадору офіційний лист з пропозицією продовжити переговори про видачу Ассанжа.

Пов`язані новини