У Будапешті закрили вокзал через наплив біженців

default/У Будапешті закрили вокзал через наплив біженців
Зберегти
Вигляд

Влада Угорщини закрила Східний вокзал Будапешта через наплив у країну біженців. Вони намагалися без квитків сідати на потяги, що прямують до Австрії і Німеччини.

Згодом вокзал відкрили, але поліція пропускає лише людей, які мають квитки, посвідчення особи і чинні візи. Мігрантів і досі не пропускають.

Речник угорського уряду Золтан Ковач пояснив закриття вокзалу реалізацією законодавства Євросоюзу.

За його словами, громадяни із третіх країн можуть подорожувати територією ЄС лише за наявності діючого паспорта та шенгенської візи.

Минулого місяця 50 тисяч утікачів та переселенців, переважно з Сирії, Іраку й Афганістану, прибули до Угорщини, яка є членом ЄС.

Більшість із них потім їдуть до інших країн Євросоюзу.

Міграційна криза в ЄС змусила канцлера ФРН Ангелу Меркель говорити про терміновий пошук спільного рішення країнами-членами союзу по перегляду політики охорони кордонів.

У інакшому випадку, вважає голова уряду Німеччини, можно говорити про ризик розпаду Шенгенської зони.

Нагадаємо, екстрений саміт ЄС з питань біженців відбудеться 14 вересня.

Також ООН проведе 30 вересня спеціальну зустріч щодо проблем, пов'язаних з нелегальною міграцією.

Як повідомляло Громадське, тисячі мігрантів прорвалися крізь огорожу з колючого дроту і поліцейську кордон з території Греції в Македонію.

У п'ятницю, 28 серпня, в Австрії на узбіччі автостради у напрямку Відня було виявлено вантажівку, в якій виявили тіла 71 людини, в тому числі - вісім жінок і чотири дитини. Всі вони, імовірно, задихнулися. За даними австрійської поліції, загиблі, судячи з усього, були біженцями з Сирії.

Тогож дня біля берегів Лівії зазнали аварії два судна з мігрантами на борту, більше 100 людей загинули.

/ фото @mashable