Прихильники Руху безземельних трудящих (MST) беруть участь в протестах проти саміту G20 в Буенос-Айресі, Аргентина, 30 листопада 2018 року.
Фото:

EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці Буенос-Айреса в п'ятницю, 30 листопада, влаштувавши акцію проти економічної політики «Великої двадцятки». У цей день 20 найбільших у світі промислово розвинених країн відкрили щорічний саміт в столиці Аргентини.

Водночас, мітингувальники не могли наблизитися до лідерів США, Росії, Китаю та інших країн, адже місто перебуває під посиленим контролем силовиків.

Поліція та прикордонні патрулі оточилили і не підпускали нікого до конгрес-центру Коста Сальгеро, де проходить саміт, у радіусі 12 квадратних кілометрів.

Марш, організований коаліцією профспілок і правозахисних груп рухався на відстані близько 5 км від місця проведення саміту.

У зв'язку із самітом робота громадського транспорту у місті була припинена, а влада оголосила цей день святом і порадила мешканцям поїхати відпочити. Ці заходи змусили активістів вийти на марш.

«Уряд вів заборонні умови», —сказав Беверлі Кін, координатор маршу і глава групи, яка проводить кампанію за реформу боргу Латинської Америки.

Саміт «Великої двадцятки» проходитиме в Аргентині до 1 грудня. Однією з головних тем у порядку денному саміту мала бути торгова війна США і Китаю.

Поділитись: