У центральноафриканській країні Бурунді три школярки провели свої вихідні у в'язниці за розмальоване обличчя президента країни П'єра Нкурунзіза у шкільному підручнику. Тепер їм загрожує 5 років в'язниці.

Про це повідомляє американський телеканал CNN з посиланням на організацію Human Rights Watch.

За даними правозахисної організації, неповнолітніх школярок арештували минулого тижня, а цього понеділка (18 березня) висунули їм звинувачення за «образу глави держави». Нині вони очікують на суд, зазначив директор Human Rights Watch у Центральній Африці Левіс Мадж.

Загалом затримали 7 школярок, вказує AJ+. На суд під арештом очікують троє з них, чотирьох поки що звільнили (одній зі звільнених школярок 13 років)

Директор Human Rights Watch зазначив, що підручники часто передають між класами, тому складно зрозуміти, хто саме обмалював портрет президента.

CNN додає, що це не перший випадок ув'язнення школярів. У 2016 вісьмох учнів арештували за те, що вони нібито ображали президента Нкурунзіза. У своїх підручниках вони написали «Ні третьому терміну» та «Забирайся». Цього ж року кілька дітей вигнали зі школи за обмальоване обличчя президента.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile