Чеченський суд засудив незалежного журналіста Жалауді Гердієва до трьох років колонії за звинуваченнями у зберіганні наркотиків.

Про це 7 вересня повідомила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

23-річний Жалауді Геріев співпрацював з «Кавказьким вузлом» – російським медіапорталом, який висвітлює події на Північному Кавказі і відомий матеріалами про порушення прав людини в Чечні.

Журналіст планує оскаржити вирок.

«У нас немає сумнівів у тому, що Герієву мстяться за журналістську діяльність. Залишається сподівається, що вищий суд виправить ситуацію», - каже Тетяна Локшина, програмний директор Human Rights Watch в Росії.

Правозахисники заявили, що напередодні прямих виборів голови Чечні, які заплановані на 18 вересня, керівник республіки «Рамзан Кадиров проводить курс на викорінення будь-яких проявів інакомислення і формування режиму особистої тиранії».

Герієва затримали у Чечні 16 квітня, коли він їхав з Курчалоя у Грозний.

За його словами, троє озброєних чоловіків зняли його з маршрутного таксі, вдарили голові і затягли у свою машину. Потім відвезли у ліс, де били, катували, погрожували, стверджуючи, що він хотів виїхати, щоб приєднатися до угруповання «Ісламська держава».

Потім, відібравши всі особисті речі, журналіста відвезли на цвинтар на околиці Курчалоя. За версією слідства, саме там його затримали з марихуаною у наплічнику, після чого він зізнався у зберіганні наркотиків.

У суді журналіст відмовився від свідчень, заявивши, що дав їх під тиском. Однак суд це до уваги не взяв.

Досі справу Герієва не розголошувати через прохання його родини, які боялася посилення переслідувань.

Rights Watch закликає російську владу забезпечити негайний перегляд справи Геріева і припинити репресії у Чечні.

Раніше повідомлялося, що громадянин України Станіслав Клих, який перебуває у чеченській в’язниці за нібито участь у боях за російське місто Грозний, заявив суду, що не визнає свою провину в образі прокурора.

Поділитись: