У столиці Чечні Грозному рамках турніру, за яким спостерігав глава республіки Рамзан Кадиров, пройшли «показові поєдинки» дітей.

Турнір зі змішаних єдиноборств влаштували 4 жовтня напередодні дня народження чеченського лідера, передає Мeduza.

Зокрема, в них брали участь троє синів Кадирова: 10-річний Ахмад, 9-річний Зелімхан і 8-річний Адам.

Відео боїв своїх дітей Кадиров виклав в Іnstagram. Як випливає з постів глави Чечні, діти під час поєдинків не наділи взагалі ніякого захисту, за винятком рукавичок. Самі бої були схожі на справжні: допускалися удари в голову, в тому числі ногами.

 

A video posted by Ramzan Kadyrov (@kadyrov_95) on

 

A video posted by Ramzan Kadyrov (@kadyrov_95) on

Дитячі бої у змішаних єдиноборствах не регламентовані, їх проведення не затверджено Союзом MMA – офіційної спортивною федерацією з цього виду бойових мистецтв, яку очолює боєць Фьодор Ємельяненко.

Фото vk/fc_akhmat

Ємельяненко не раз виступав проти проведення боїв зі змішаних єдиноборств між дітьми. Після турніру він різко розкритикував бої за участю дітей Кадирова. За його словами, «показові поєдинки» були реальними боями за правилами для дорослих. При цьому дітям до 12 років взагалі заборонено виступати в цьому виді бойових мистецтв, а спортсмени до 21 року зобов'язані одягати шолом і накладки.

6 жовтня уповноважений з прав дітей в Чеченській Республіці Хамзат Хірахматов заявив «Газете.Ru», що провів перевірку щодо участі дітей в турнірі єдиноборств у Грозному і не виявив жодних порушень.

Фото vk/fc_akhmat

«Я сьогодні підготував довідку для уповноваженої з прав дитини при президенті. У ній сказано, що не виявлено жодних порушень прав дитини. У них немає ніяких травм – ні психологічних, ні фізичних», – сказав він.

Фото vk/fc_akhmat

Єдине зауваження з його боку стосувалось відсутності відповідної спортивної екіпіровки

«Було б добре, якби вони використовували шолом і все таке. І ми в свою чергу порекомендували, щоб наступного разу вони все це використовували», – підсумував уповноважений з прав дітей в Чечні.

Поділитись: