Навесні 2016 року в Чечні готувався замах на голову республіки Рамзана Кадирова, який вдалось попередити.

Про це пише «Новая газета» з посиланням на власні джерела в регіоні, зауважуючи, що інформацію про затримання декількох десятків осіб, нібито причетних до підготовлення замаху, вона отримала на початку літа 2016 року.

За інформацією видання, змовниками виступали молоді люди з чеченського родового союзу Беной, до якого належить і сам Кадиров. Вони заклали вибуховий пристрій в резиденції в селі Беной, де зазвичай зупиняється Кадиров. Додається, що під час обшуків у змовників вилучили «цілий арсенал серйозного новітньої зброї».

Зауважується, що чеченські силовики розкрили змову випадково. За однією версією, вони виявили номер телефону Валіда Кадирова, двоюрідного брата керівника адміністрації глави Чечні Іслама Кадирова, в пам'яті телефону бойовиків, які влаштували теракт 9 травня 2016 року.

За іншою версією, Валід Кадиров таємно дізнався номер телефону Рамзана Кадирова і передав його ворогам Рамзана – Ямадаєвим. Де зараз знаходиться Валід Кадиров, невідомо.

Іслам та Валід Кадирови

«Новая газета» вказує, що Рамзан Кадиров підозрював у причетності до замаху й Іслама Кадирова, але тому вдалося виправдатись. На підтримку своєї версії видання звертає увагу на те, що в травні 2016 року Іслам з'явився на публіці з гіпсом на обох руках.

«Чеченці ніколи не визнавали диктаторський стиль правління. 10-річний жорстокий експеримент над національним менталітетом став можливим і тримається тільки за рахунок зовнішньої сили. Як довго це триватиме, вирішує не Кадиров. Але високу ціну заплатить в першу чергу саме він. Глава Чечні, незважаючи на свій брутальний імідж, вразливий, як жоден інший російський політик. Ні у кого немає таких загроз, таких викликів і таких ворогів», – резюмує видання.

Поділитись: