У столиці Чехії Празі понад дві тисячі військових та 200 одиниць техніки 28 жовтня взяли участь у святковому параді з нагоди святкувань 100-річчя чехословацької, а потім чеської державності. Парад став одним із наймасштабніших, що проводились у Чехії за останні роки.

В урочистостях узяли участь підрозділи чеської армії та поліції. Окрім бронетранспортерів та танків, у параді взяла участь і військова авіація – винищувачі та гелікоптери.

Подивитись на парад прийшли тисячі пражан: мешканці тримали у руках прапори Чехії, дехто чіпляв на власний одяг стрічки з чеським триколором. Після годинного параду усі охочі змогли детальніше роздивитись військову техніку, яка брала участь у параді.

За парадом із трибуни спостерігали президент Чехії Мілош Земан та його словацький колега Андрей Кіска. Напередодні святкувань Прагу відвідали президент Франції Емманюель Макрон та канцлер Німеччини Анґела Меркель.

Окрім військового параду, в Празі заплановано чимало інших заходів. У центрі міста відбуваються ярмарки та святкові концерти. А більшість музеїв та частина державних установ столиці Чехії проводять дні відкритих дверей. Також після тривалої реконструкції урочисто відкрили Національний музей на Вацлавській площі у центрі Праги.

28 жовтня 1918 року на цій же площі була офіційно проголошена незалежність Чехословаччини. Першим президентом країни був Томаш Ґарріґ Масарик.

Поділитись: