УКРАЇНА

У Чехії провели церемонію прощання з українським письменником Олесем

25 січня, 2017 23:09
УКРАЇНА/У Чехії провели церемонію прощання з українським письменником Олесем
Зберегти
Вигляд
У молитовному домі святих Філіпа та Якуба, що у Празі, відбулася церемонія прощання з українським письменником Олександром Олесем та його дружиною Вірою Кандибою

У молитовному домі святих Філіпа та Якуба, що у Празі, відбулася церемонія прощання з українським письменником Олександром Олесем та його дружиною Вірою Кандибою.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Такого не було, що в нас, у Чехії, за моїх часів, а я служу з 1991 року, щоб ми відправляли на Україну мощі людини», – сказав Василь Сливоцький, настоятель кафедрального собору святого Климента та єпископський вікарій для українців-вірних УГКЦ в Чехії, який проводив службу під час прощання.

За словами начальника Управління консульського забезпечення Василя Кирилича, питання про те, коли саме дві труни, в яких перебувають останки, прибудуть до Києва, вирішує спеціально створена робоча група.

Як повідомляється, наразі вирішено, що доправлять їх літаком.

Раніше повідомлялося, що письменника Олександра Олеся можуть перепоховати в Україні.

У свою чергу президент Петро Порошенко повідомив, що Чехія дозволила передати останки Олександра Олеся Україні та доручив Мінкульту організувати церемонію перепоховання письменника Олеся.

Також зазначалося, що Олеся перепоховають на Лук’янівському цвинтарі у Києві.

 

Пов`язані новини