Керівник Довженко-Центру Іван Козленко (ліворуч) і режисер та продюсер Сергій Проскурня, який тримає в руках кінохроніку Володимира Івасюка. Її випадково знайшли в Чернівцях у квартирі режисера Василя Селезінки — той свого часу просував Івасюка
Фото:

Довженко-Центр

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) отримав кіноплівки, на яких було знято українського композитора Володимира Івасюка — найбільш відомого як автора пісні «Червона рута».

Про це повідомляє Довженко-Центр.

Коробку з невідомими плівками виявила у квартирі в Чернівцях лікарка Оксана Ахтемійчук. Вона є донькою журналіста та режисера Василя Селезінки, який раніше працював головним режисером Чернівецької телестудії та просував Івасюка.

Ахтемійчук передала плівки сестрі покійного композитора Оксані Івасюк, яка перевезла їх із Чернівців до Києва. Уже там їх на дослідження Довженко-Центру передав режисер і продюсер Сергій Проскурня.

Нині кінохроніку досліджують фахівці Довженко-Центру: перевіряють її стан, а також вивчають її зміст. Попередньо там вважають, що на знайдених плівках записані робочі матеріали для телевізійних програм.

Результати дослідження кінохроніки Володимира Івасюка керівник Довженко-Центру Іван Козленко обіцяє оголосити на початку грудня на благодійному марафоні з нагоди 50-річчя пісні композитора «Червона рута».

Хто такий Володимир Івасюк?

Володимир Івасюк народився в 1949 році в місті Кіцмань на Буковині. Вищу освіту здобув у Чернівецькому медичному університеті, але професійний свій шлях пов’язав із музикою: володів скрипкою, віолончеллю, гітарою та фортепіано, а також співав. Вважається одним із основоположників української естрадної музики.

У 1979 році Івасюк зник. Пізніше його знайшли повішеним у лісі на Львівщині. Радянська влада офіційною причиною смерті композитора назвала самогубство. Відтоді справу за фактом смерті Івасюка двічі відкривали й закривали, у 2014-му її поновили втретє.

У 2019 році Київський науково-дослідний інститут судових експертиз постановив, що Івасюк ніяк не міг скоїти самогубство. Розслідування обставин його смерті триває й досі.

Поділитись: