Регулярне пасажирське сполучення між українським містом Мукачево та словацьким Кошицем запустять у червні 2019 року. Наразі до Мукачево прибув тестовий поїзд словацької залізничної компанії «ЗССК».

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Там зазначають, що весь маршрут поїзд буде їхати по залізниці європейського стандарту. Укрзалізниця не має вагонів, пристосованих до цих колій, тому перевезення вирішили доручити словацькій залізничній компанії.

«З українського вокзалу до Словаччини можна буде доїхати рейковим автобусом по євроколії за 4 години. Маршрут наступний: Кошице – Чієрна над Тисою – Чоп – Мукачево», — повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов.

Зазначимо, що раніше свій інтерес до здійснення залізничних рейсів до Мукачева висловили у приватній залізничній компанії RegioJet.

Однією з ключових перешкод, чому наразі не можна здійснювати прямі залізничні перевезення у напряму до України з ЄС є те, що в ЄС та в Україні колії мають різну ширину. Єдина колія європейського зразка, що сполучає українське місто та ЄС прокладена з Мукачева. Зокрема, минулого року нею пустили поїзд сполученням Мукачево-Будапешт.

Поділитись: