Пожежа, що спалахнула у Святвечір, 24 грудня, в чилійському місті Вальпараїсо знищила понад 245 будинків. Однак від цього постраждали не лише люди, а й їх домашні улюбленці.

«Нам пощастило, що ми знайшли її живою. Але стає боляче на серці та душі бачити тваринку в такому стані», — розповідає Гільда Медель, чия кішка Манчіта отримала опіки лапок, вух, а місцями обгоріла і шерсть.  

Тож група волонтерів створила тимчасовий притулок для тварин, куди люди можуть віддавати як своїх, так і чужих тварин, яких покинули господарі. Естефані Васонез принесла сюди сусідську собаку, адже власник тварини зник після пожежі та залишив пса. 

«Будинок його власника згорів. Пес втік від вогню, а наступного ранку з’явився під моїм будинком. Його власник зник. У пса нього були опіки на лапах, він багато кашляв, страждав, тому я мала його сюди принести», – розповідає жінка. 

Багатьох тварин шукають та забирають назад хазяїни, однак доля частини — невідома. Тож волонтери сподіваються, що тимчасово зможуть залишити їх в організованому притулку. 

«У нас є клініка для собак та клініка для котів. Ми співпрацюємо з місцевою владою, щоб кваліфікувати це як тимчасовий притулок для тварин у хорошому стані, яких не зачепила пожежа, однак яким зараз ніде жити, бо будинок власників згорів», – розповів один із ветеринарів Самуель Тапіо Кастілло. 

Пожежа у Вальпараїсо спалахнула у вечір перед католицьким Різдвом в лісовій місцевості на окраїні міста, а потім поширилася і на узбережжя. Про постраждалих від вогню людей не повідомляється, однак в бідному районі понад 700 людей залишилися безхатченками без майна, повідомляє Reuters. 

Портове місто Вальпараїсо популярне серед туристів та знане через різнокольорові дерев’яні будиночки. Пожежі тут трапляються не вперше — у січні 2017-го через спеку вогонь також спалахнув у лісі.

Поділитись: