Арка «Укриття» є найбільшою з будь-коли побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, заввишки 110 метрів і загальною вагою 36200 т.

Сьогодні, 14 листопада, почався процес насування в штатне положення арки, яка вкриє радіоактивні відходи, що утворилися в результаті катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Про це повідомляє прес-служба ЧАЕС ДСП. 

«Новий безпечний конфайнмент Чорнобильської АЕС — найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, заввишки 110 метрів і загальною вагою 36200 т. В даний час ця конструкція насувається в штатне положення над 4-м енергоблоком ЧАЕС, який був зруйнований під час аварії 30 років тому», — йдеться у повідомленні.

Процес насування саркофагу звершиться за 4 дні.

«НБК був побудований в чистій зоні, поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС і повинен подолати 327 м до штатного положення над цим блоком. Встановлення НБК зробить безпечним майданчик ЧАЕС і дозволить провести демонтаж існуючого старіючого укриття, а також операції з радіоактивними відходами усередині цієї конструкції», — додали у прес-службі.

Міністр екології Остап Семерак заявили, що початок процесу насування арки на Чорнобильській АЕС на об'єкт «Укриття» — це «старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи».

«Це — історичний крок до поліпшення екологічної безпеки в зоні відчуження та світі. І він став можливим завдяки величезній міжнародній підтримці. Більш ніж 40 країн-донорів об'єдналися навколо однієї мети — захисту людства від радіоактивних наслідків трагедії. Вірю, що перетворення зони відчуження на безпечну територію стане прикладом зміни курсу екологічної політики в Україні в цілому», — додав Семерак.

Арка складається з 36 тисяч тонн металевих конструкцій.

Нагадаємо, що з 12 по 29 листопада відвідування об'єктів «Чорнобильської АЕС» тимчасово припинять через проведення робіт на проекті «Укриття».

Поділитись: