У Чорнобильській зоні відчуження люди не зможуть жити 24 тисячі років, через високий рівень забруднення елементами плутонію. Зараз українська влада шукає найкращий варіант для експлуатації цієї території.

Через високий рівень забруднення елементами плутонію у Чорнобильській зоні відчуження, люди не зможуть жити там найближчі 24 тисячі років. Зараз українська влада шукає найкращий варіант для експлуатації цієї території, повідомив голова Держагентства з управління Зоною відчуження Віталій Петрук.

За його словами, після введення в експлуатацію та передачі на баланс нового Чорнобильського саркофагу, Україна перейде до нового етапу — освоєння найбільш забрудненої території.

«Цю територію ми ділимо наразі на 2 частини: 1/3 найближча до Чорнобильської станції, так звана «десятка» — ми хочемо щоб ця територія була зоною спеціального промислового використання. Наразі вона забруднена трансурановими елементами, елементами плутонію, період напіврозпаду яких складає 24 тисячі років. І фактично ми говоримо про те, що 24 тисячі років людина не зможе там нормально жити і господарювати», — сказав він.

За словами Петрука, найбільш ймовірнім буде побудова на цій території парку сонячної електроенергії  і більше 40 компаній світу вже зацікавилися таким проектом.

«Там є території, на яких ми ніколи не будемо, наприклад, садити картоплю, але в той же час, вони вільні: вони не зовсім поросли лісом, це колишні сільгосп угіддя, там є кущі і плюс там є мережі, які знаходяться в діючому стані, які будувалися якраз під потужності Чорнобильської АЕС — 4 гігаватт. Ми плануємо там будівництво парку сонячної енергії. Є велика зацікавленість українських компаній, які вже експлуатують сонячні електростанції. І також іноземні: датчани, німці, китайці», — додав Петрук.

За його словами, цікавість проявили до 40 компаній, біля 10 вже прислали своїх інженерів.

Нагадаємо, 29 листопада на 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС насунули новий саркофаг

Поділитись: