У Чорногорії Вищий суд засудив двох росіян до 12 та 15 років ув’язнення за організацію спроби державного перевороту, що сталася у 2016 року.

Про це повідомляє телеканал Чорногорії RTCG.

Суддя Суззана Могоша зазначила під час оголошення вироку, що росіяни навмисне брали участь у скоєнні злочину з наміром залякати громадян Чорногорії, поставити під загрозу суспільний лад у країні, а також запобігти вступу Чорногорії в НАТО.

Крім того, двох лідерів проросійського «Демократичного фронту» Андрія Мандича і Мілана Кнежевича засудили до 5 років ув'язнення. Менші терміни суд призначив ще 12 фігурантам справи.

Нагадаємо, спроба державного перевороту проти прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича сталася у день парламентських виборів у жовтні 2016 року. Тоді група громадян Сербії, Чорногорії та Росії намагалася усунути Джукановича від влади. 

У лютому 2017 року в Чорногорії заявили про причетність до путчу російських державних органів. В уряді Чорногорії переконані, що до спроби перевороту були причетні державні органи РФ, а головною метою було перешкоджання вступу Чорногорії в НАТО.

Поділитись: