У ДБР назвали фейком арешт активів «Прямого» та «5 каналу», про що заявляли у Порошенка
У Державному бюро розслідувань спростували інформацію про арешт активів телеканалів «Прямий» та «5 канал». Учора, 6 січня, про таке заявляли у політичній силі п'ятого президента Петра Порошенка «Європейська Солідарність».
Про це йдеться у повідомленні ДБР.
Там вказали на розповсюдження неправдивої інформації про нібито накладення арешту на активи телеканалів «Прямий» та «5 канал», власником яких є медіахолдинг «Вільні медіа».
Це, мовляв, не відповідає дійсності, оскільки арешт на корпоративні права на ці канали та їхні активи не накладався. Жодних обмежень діяльності засобів масової інформації не вводили, стверджують у ДБР.
«Арешт накладений винятково на майно, корпоративні права, власником яких, згідно з відповідними державними реєстрами, є п’ятий президент України, повноваження якого припинені», — пояснили правоохоронці.
Там наголосили, що рішенням суду заборонено лише відчужувати арештоване майно, що не перешкоджає власнику користуватись іншими правами.
Доповнено. Адвокат Порошенка Ігор Головань звинуватив ДБР у брехні та заявив, що суд наклав арешт на частки політика у ДП «ТРК "НБМ - ЗАПОРІЖЖЯ"» та ТОВ ТЕЛЕКОМПАНІЯ «АВТОР ТВ».
«Компанії, що мають прямий стосунок до трансляції програм опозиційних телеканалів. От тільки частки Петра Порошенка у капіталі цих юридичних осіб давно немає. Петро Порошенко давно і публічно передав ці активи ТОВ "ВІЛЬНІ МЕДІА", засновниками якого є десяток відомих журналістів і народних депутатів», ㅡ пише Головань.
Що передувало?
6 січня стало відомо, що Печерський районний суд Києва вирішив накласти арешт на майно Петра Порошенка.
Під арешт потрапили зокрема квартири Порошенка у Вінниці та Києві, садиба в Козині, земельні ділянки, а також акції у низці приватних компаній.
Адвокат Порошенка Ігор Головань заявив, що сторона експрезидента буде оскаржувати рішення суду та звертатиметься до Європейського суду з прав людини. Представник колишнього глави держави каже, що головна ціль арешту майна — «завадити політичній діяльності Порошенка».
Політична партія «Європейська Солідарність» заявила, що суд, окрім майна Порошенка, заарештував активи «Прямого» та «5 каналу». Там наголосили, що канали не належать політику, а рішення пов'язали із «прагненням покласти край свободі слова» та «унеможливити будь-яку критику влади в інформаційному просторі».
Підозра Порошенку
20 грудня Петрові Порошенку оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зради та сприяння діяльності терористичної організації. У разі доведення провини політику загрожує до 15 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.
Адвокати Порошенка зазначили, що правоохоронці, які викликали політика для проведення процесуальних дій, знали, що він перебуває за межами України.
Як розповіли в ДБР, ідеться про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».
Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти. На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від РФ та бойовиків на Донбасі.
У цій справі, крім Порошенка, фігурантами вже є народний депутат Віктор Медведчук, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та ексрадник міністра екології Сергій Кузяра.
- Поділитися: