У ДБР пояснили затримання бізнесмена Мазепи: нібито намагався привласнити землі Київської ГЕС

Державне бюро розслідувань пояснило затримання бізнесмена Ігоря Мазепи під час спроби виїхати за кордон: його підозрюють в організації схеми незаконного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської гідроелектростанції.
Про це йдеться в повідомленні ДБР.
Бюро не розкриває імені фігуранта, але, за даними hromadske, йдеться саме про Ігоря Мазепу, якого вчора, 18 січня, затримали на контрольно-пропускному пункті «Медика — Шегині», а в його офісі провели обшуки.
У ДБР додали, що в різних регіонах України також затримали ще трьох учасників злочинної організації, зокрема й брата бізнесмена.
Інвестиційна компанія Мазепи Concorde Capital стверджувала, що обшуки в її офісі й затримання бізнесмена проводилися без ухвали суду. У компанії повʼязують такі дії ДБР «з позицією Ігоря Мазепи стосовно тиску силовиків на бізнес».
Видання «NV Бізнес» писало, що обшуки ДБР велися у справі щодо отримання права на землю для будівництва елітного котеджного містечка у Вишгородському районі Київської області. Йдеться про містечко Goodlife Park площею майже 50 гектарів.
Про яку схему каже ДБР?
Слідство нагадало, що 29 листопада 2023 року правоохоронці викрили та затримали учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи понад 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС.
До організації входило майже 20 фігурантів. Серед них — відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів, стверджує ДБР.
Вони діяли в інтересах декількох забудовників. Використовуючи прогалини у правовому статусі ділянок, організатори через корупційні зв’язки у держорганах оформлювали їх як землі сільгосппризначення, що дозволяло виділяти ці ділянки громадянам України.
Інші учасники підшукували через соціальні мережі «підставних осіб», які за гроші погоджувались підписати документи щодо виділення їм землі у приватну власність. Більшість з них була студентами столичних навчальних закладів, яких ввели в оману, щоб ті погодилися на пропозицію через скрутне матеріальне становище.
Надалі виконавці від імені «підставних осіб» підписували низку документів для оформлення права власності на земельні ділянки. Потім вони «перепродавали» землю представникам відомих на Київщині забудовників елітної нерухомості, які й замовили та профінансували незаконну схему.
Як стверджує слідство, за такою схемою протягом 2020-2021 років організатори та учасники злочинної організації заволоділи землями державної власності, які віднесені до земель водного фонду та розташовані на гідроспорудах стратегічної Київської ГЕС.
Дії учасників злочинної організації та інших кваліфікували за ст. 255 та ст. 233 Кримінального кодексу України. Їм загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
У листопаді 2023 року слідчі повідомили про 8 підозр за цими статтями.
Більше про бізнесмена
Ігорю Мазепі 47 років, він народився у Києві, здобув вищу економічну та юридичну освіту в Київському національному економічному університеті.
У 1997 році він почав кар’єру інвестиційного банкіра в російсько-американській інвестиційній компанії Prospect Investments, а через сім років заснував свою власну — Concorde Capital.
З липня по вересень 2014 року був членом наглядової ради російського «Альфа-Банку». З листопада 2016 по серпень 2018 року входив до складу наглядової ради «Укрсоцбанку».
Мазепу називали одним із найближчих соратників українського олігарха Сергія Тігіпка. На виборах 2014 року він входив до списку партії «Сильна Україна» на чолі з Тігіпком.
- Поділитися: