Політика

У декларації Східного партнерства залишиться згадка про анексію Криму

Політика/У декларації Східного партнерства залишиться згадка про анексію Криму
Зберегти
Вигляд

Формулювання із засудженням нелегальної анексії Криму залишиться у підсумковій декларації саміту учасників програми ЄС «Східне партнерство» в Ризі, незважаючи на протести Вірменії ат Білорусі.

Одночасно, у документ внесуть пункт про те, що ці дві країни голосували проти такого визнання у Генеральній асамблеї ООН, передає «Радіо Свобода».

«ЄС підтверджує свої позиції, проголошені у Спільній заяві на саміті ЄС – Україна 27 квітня, включно з позицією щодо незаконної анексії Криму і Севастополя. Учасники саміту підтверджують свої позиції стосовно резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 про територіальну цілісність України», – йдеться у проекті документу.

Як прокоментував президент України Петро Порошенко небажання Білорусі та Вірменії погодитися зі згадкою про незаконну анексію півострова, ситуація з Кримом «визнана всім світом», а якщо Білорусі не вистачає рішучості, «це проблема Білорусі, а не ЄС».

При цьому, як зазначив член Європарламенту віл Німеччини Ельмар Брок, президент Вірменії Серж Сарґсян «перебуває під неймовірною загрозою з боку росіян», оскільки потребує підтримки РФ у конфлікті через Нагірний Карабах.

«Правдиве твердження полягає в тому, що територія суверенної держави України, з Кримом і Донбасом, зазнала вторгнення, частину її анексувала й окупувала третя сторона – Росія. Це твердження, ця позиція не можуть бути предметом переговорів – так само, як не є предметом переговорів твердження, що вірмени стали жертвами геноциду», – заявив Європарламентар від Польщі Яцек Саріюш-Вольський.

«Вірмени мають зрозуміти: якщо вони вимагають правди, яку декому важко визнати, щодо долі їхнього народу, то вони не можуть хотіти від інших відмовлятися від правди, не казати правди. А правда кришталево ясна: це анексія, окупація, вторгнення. Із цього приводу ми не можемо піти на компроміс», – додав він.

Пов`язані новини