У державній зовнішньоторговельній фірмі «Укрінмаш» заявили, що підприємство ніколи не постачало зброю до Південного Судану, у чому його звинуватила Amnesty International

У державній зовнішньоторговельній фірмі «Укрінмаш» заявили, що підприємство ніколи не постачало зброю до Південного Судану, у чому його звинуватила Amnesty International.

Про це повідомив представник фірми, передає «Українська правда».

«Укрінмаш» ніколи не постачав згадану у контракті зброю в Південний Судан. Контракт був підписаний і не виконаний, і не відбувся, і не відбудеться… договір був нікчемним, і не відбувся. Не було отримано експортної ліцензії. Не було жодного руху товарів, не надходили гроші тощо», — сказав він.

За словами представник фірми, документи, які опублікувала Amnesty International як доказ поставок, «не є такими, що підтверджують поставку».

«Ці документи завжди передують домовленостям, чи запитам», — пояснив співрозмовник УП.

Також він наголосив, що «Південний Судан не перебуває під санкціями, які забороняють постачати зброю».

На питання, чи можливо, що «Укрінмаш» продав зброю іншому підприємству, яке потім могло б перепродати її в Судан, він відповів:

«Це технічно неможливо згідно з міжнародним законодавством. Бо для того, щоб відбулася якась транзакція поставки, має бути сертифікат кінцевого споживача. Amnesty наводить цей сертифікат кінцевого споживача, і там написано Судан. Але цей контракт виконаний не був і не виконувався».

Amnesty International до цього заявила про причетність України до постачання зброї у Південний Судан.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: