Збитки від масштабної пожежі на Луганщині, в ході якої вигоріло майже 8 тисяч гектарів лісу, можуть складати близько 4-5 мільярдів гривень.

Про це повідомив голова Держлісагентства Василь Кузьович у відповідь на запитання hromadske.

«У Сєвєродонецькому вигоріло близько 1500 гектарів, і збитки становлять більш як 1 млрд грн. Якщо ми екстраполюємо збитки на решту згорілої площі, то збитки складатимуть близько 4-5 млрд грн», — сказав Кузьович.

Начальник Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Головченко уточнив, що остаточної цифри немає через те, що пораховані лише збитки по Сєвєродонецькому лісгоспу, збитки ж по Новоайдарському лісгоспу продовжують підраховувати.

«Потрібно приблизно 5 років на те, щоб прибрати горілий ліс та залісити даний масив. Скільки на це потрібно грошей, ми ще не знаємо, тому що ліс прогорів не весь, залишились ділянки зеленого, здорового лісу. Але там, де у нас погорів молодняк, ми його приберемо, і вже цього року восени посадимо перші лісові культури», — сказав Головченко.

Також він повідомив, що площа лісів на підконтрольній території Луганщини складає 200 000 гектарів. Таким чином, за кілька днів лісової пожежі, вигоріло майже 4% лісу.

Поділитись: