У Держрезерві повідомляють про тиск з боку СБУ і Генпрокуратури
У Держрезерві України назвали тиском обшуки, ініційовані Генпрокуратурою та СБУ. З цього приводу установа має намір звернутися у Національне антикорупційне бюро України.
Про це йдеться в офіційній заяві Держрезерву України.
Згідно з повідомленням, приводом до обшуку з боку озброєних представників СБУ та ГПУ стало проведення слідчих дій на підставі ухвали Печерського районного суду міста Києва судді Новак, яку датовано 4 жовтня.
Метою обшуку було виявлення та вилучення предметів і документів фінансово-господарської діяльності ПП «ОККО-Бізнес Контракт» та ПАТ «Концерн Галнафтогаз», щодо участі у конкурсних торгах по закупівлі палива за бюджетні кошти.
В результаті було вилучено документи, що стосуються закупівлі дизельного пального, жорсткі диски, особисті записники, телефони та банківські картки.
«Процедура закупівлі, якою цікавилась СБУ, проводилась в умовах абсолютної прозорості. Держрезерв забезпечив участь у процедурі розкриття тендерних пропозицій незалежних ЗМІ, а сама відеотрансляція процедури і досі викладена у мережі Інтернет», — йдеться у заяві.
Повідомляється, що у підсумку торги були відмінені, оскільки «зав’язалася запекла боротьба впливових учасників ринку із застосуванням непрозорих механізмів досягнення своєї мети».
За словами Голови Державного агентства резерву України Вадима Мосійчука, його відомство ще у лютому 2016 року надало СБУ усю документацію щодо вказаного тендеру та просило повідомити про обставини, що створюють чи можуть створювати загрозу інтересам держави за результатами проведеної процедури.
Повідомляється, що запит був проігнорований.
«Натомість у квітні 2016 року на офіційному сайті Служби безпеки України оприлюднена публікація — «СБУ попередила закупівлю до державного резерву неякісного пального на 250 мільйонів гривень», — повідомляє Держрезерв.
«Ми вбачаємо у таких діях лише тиск з боку правоохоронних органів та СБУ, який має наметі зашкодити реформістським крокам відомства. Справа дійсно надута з нічого, бо ні факту поставки, ні факту закладання палива до сховищ Держрезерву не було. Це неодноразово перевіряли ще на початку року і НАБУ, і та сама СБУ», — сказав голова Держрезерву Вадим Мосійчук.
У Держрезерві впевнені, що оскільки закупівля дизельного палива не відбулась, договори не укладались, відповідно жодних державних коштів не використано, ставити питання про завдання шкоди інтересам держави неможливо.
«Треба визнати, що на даний момент самі учасники ринку не розділяють принципів чесної конкурентної боротьби та прозорості при проведенні тендерних процедур. Замість пропонування кращої ціни за свої товари чи послуги, вони використовують різні механізми для перемоги у торгах, сумнівні громадські організації, АМКУ, народних депутатів та навіть вводять в оману правоохоронні органи з єдиною метою отримання надприбутків за рахунок коштів державного бюджету», — повідомляє Держрезерв.
Нагадаємо, 31 жовтня Генпрокуратура і СБУ провели обшук Держрезерву України через підозру у призведенні до збитків державі в особливо великих розмірах.
- Поділитися: