У Державній фіскальній службі повідомили, що шахраї розсилають від імені податківців смс-повідомлення про заборгованість.

У Державній фіскальній службі повідомили, що шахраї розсилають від імені податківців смс-повідомлення про заборгованість.

Як пише у Facebook представниця служби Наталія Нєпряхіна, до ДФС надходить інформація про розсилку платникам смс-повідомлення, де вказана сума боргу, контакті номери та час для звернення. 

«Звертаємо увагу платників, що ДФС здійснює Інформування про стан заборгованості в спосіб визначеннний чинним законодавством, а саме поштовим відправленням», — зазначила вона.

«З приводу інформування шляхом надсилання смс-повідомлення з приватних номерів або з короткого номеру (є приклад з номеру 777), що є найдешевшим та найпоширенішим способом, то це є засобом вчинення шахрайських дій, спрямованих на незаконне збагачення суб’єктами злочину, за рахунок отримання суми визначеної як сплата податкової заборгованості», — повідомила Нєпряхіна. 

Злочин, спрямований на отримання коштів під виглядом переконання особи у вигідності передачі таких коштів, є шахрайством, що передбачено ст.190 КК України.

«В разі отримання відповідного повідомлення, необхідно звернутись до національної поліції з повідомленням про злочин та утриматись від здійснення дзвінка за номером, з якого таке смс надійшло, оскільки одним з різновидів збагачення такими шахраями є оплата вартості розмови», — додали в ДФС.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: