Життя

У ДФС створили підрозділ, що боротиметься з виведенням прибутків в офшори

Мінфін
Життя/У ДФС створили підрозділ, що боротиметься з виведенням прибутків в офшори
Зберегти
Вигляд
У структурі Державної фіскальної служби України створили новий департамент, який має боротися з виведенням прибутків у низько податкові країни, що відбувається за допомогою так званого трансфертного ціноутворення.

Зокрема, новий департамент об’єднає зусилля як податківців, так і митників у боротьбі з ухиленням від оподаткування за допомогою міжнародних податкових схем. Раніше відповідні функції були розпорошені окремо у митній та податковій гілках ДФС.

«Ця зміна дозволить досягти злагодженої та ефективної роботи підрозділів у напрямі контролю за трансфертним ціноутворенням, підвищить спроможність податківців своєчасно та якісно реагувати на виклики розмиття податкової бази та виведення прибутків з-під оподаткування, що є важливим для виконання міжнародних зобов’язань України», — повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Зазначається, що новий департамент отримає повноваження проводити перевірки документації, а також проводитиме моніторинг операцій із трансфертного ціноутворення.

Трансфертне ціноутворення — це схема зменшення податкових зобов’язань, яку використовують міжнародні компанії, що мають представництва у різних державах. За допомогою цієї схеми компанія формує ціну на товари та послуги в межах корпорації так, щоб найбільші прибутки отримувались у тих відділеннях корпорації, що знаходяться у країнах з найменшими податковими ставками.

Нагадаємо, що 18 грудня 2018 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яким розділив ДФС на дві окремі служби: податкову та митну.

Більше про:
# ДФС
# офшори
Пов`язані новини