У дитячому садку №30 у Києві, який розташований на Оболоні, діти тривалий час перебувають без нагляду вихователів. Про це у Facebook повідомила журналістка Христина Бондаренко, дитина якої нещодавно травмувалась у садку.

Журналістка пояснила, що 21 листопада у її доньки Квітки почала боліти нога, через що вона «ледве рухалась». Мати відвезла дитину до лікарні, однак лікарі не змогли встановити точного діагнозу.

Згодом донька Бонадренко розповіла, що у садку діти змусили її сісти на шпагат. А коли вихователька дізналась, що дитина через це травмувалась, не повела її до медсестри.

«Довбаний садочок. Вона боялася розповісти, як в групі її присоромили, що не ходить на хореографію і змусили сісти на шпагат. «А давайте з неї посміємося, що вона не танцює», — згадує їхні слова. Поруч не було жодного дорослого. Жодного. А, коли нарешті вихователька з’явилася, то сказала не розповідати мамі, про те, що сталося і не повела до медсестри. Квітка терпіла, мовчала і боялася прославитися ябідою», — розповіла Бондаренко.

Інша киянка Світлана, донька якої також відвідує цей садок, у коментарі Громадському повідомила, що двічі стала свідком, як вихователі неналежно виконують свої обов'язки. Зокрема, за її словами, минулого року вона побачила, як її дитина без нагляду вихователя йшла до туалету.

«Я йшла повз садочок і побачила свою доньку, що вона сама собі спокійно йде вздовж усього садку до туалету. Я підійшла до огорожі і запитала у неї, чому вона сама. «А ми самі ходимо постійно», відповіла вона... Я могла її вивести за садочок, відвезти її кудись. Незнайома людина могла без перешкод забрати дитину», — розповіла жінка.

Вона зазначила, що одразу поскаржилась на цей випадок директорці садочку. Однак через місяць, за її словами, вона стала свідком схожого випадку, коли інша дитина самостійно без нагляду йшла до туалету під час прогулянки.

Зазначимо, садочок №30 на Оболоні офіційно є державним дошкільним навчальним закладом.

Однак, за словами батьків, садочок де-факто функціонує як приватний, оскільки у садочку «додаткові послуги» надає компанія «Матусина школа», яка належить Антоніні Яковенко — матері екс-директорки садочку Руслані Кравченко.

Матері пояснюють, що ця компанія тисне на вихователів дитсадку, оскільки доплачує працівникам.

«Всі ці роки де-юре від сплати грошей можна було відмовитися, але де-факто це було неможливо. Дітей починали дискримінувати. Не годувати, не доглядати, виводити в коридор, коли в решти були навчання. Весь цей час малих залякували, щоб нічого не казали батькам», — розповіла Христина Бондаренко.

Нагадаємо, у Києві в квітні біля дитсадку виявили гранату часів Першої світової.

Поділитись: