У Дніпрі чотирирічний хлопчик послизнувся у фонтані й згодом помер. Тепер міська влада хоче заборонити там купатись
У Дніпрі помер чотирирічний хлопчик, який травмувався у фонтані об металеву конструкцію. Після цього міська влада хоче заборонити гратися у фонтанах, а прокуратура почала перевірку їхньої безпечності.
Про це повідомила Дніпропетровська обласна прокуратура.
Подія сталася ще 23 липня. Тоді у сквері «Прибережний» хлопчик, граючись у фонтані, зазнав тілесних ушкоджень, від яких потім помер. Як уточнює «Суспільне», хлопчик наштрикнувся на металеву трубку, що подає у фонтан воду.
Завідувач реанімаційного відділення обласної дитячої клінічної лікарні Сергій Єгоров розповів «Суспільному», що хлопчик отримав серйозні пошкодження внутрішніх органів від струменя води. Через півтори доби він помер у реанімації.
Речниця поліції Дніпра Аліна Стадник сказала, що в момент трагедії поруч із хлопчиком була мати. Правоохоронці спершу відкрили два провадження: за статтею 115 (з поміткою «нещасний випадок») та статтею 166 Кримінального кодексу. Матері загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі.
Прокуратура Дніпропетровської області також повідомила про відкриття провадження за частиною 2 статті 275 Кримінального кодексу. У його межах перевірять, чи безпечна у фонтана конструкція.
У коментарі «Днепр.Оперативный» директор комунального підприємства Дніпровської міськради Олексій Прохоров заявив, що фонтани загалом є об’єктами підвищеної небезпеки, і купатися в них небезпечно.
«У нас є один фонтан у місті, в тому ж сквері "Прибережний", який спеціально сконструйований для того, щоб у ньому купалися діти. Там поверхня неслизька, абсолютно безпечна будова, діти там можуть цілком спокійно купатися», — сказав Прохоров.
Чиновник додав, що на найближчій сесії міськрада Дніпра може проголосувати за введення великих штрафів за купання у фонтанах, а також встановлення попереджувальних табличок біля них.
Влада Києва також просить громадян не купатися у фонтанах, оскільки можна послизнутися на мокрому граніті або перечепитися через кабелі чи інші конструкції, приховані під водою. У столиці фонтани запрацювали з 15 травня. Але з 22 липня ті з них, що розташовані на парному боці Хрещатика, тимчасово не працюватимуть.
Купання у фонтанах може здаватися одним із простих способів урятуватися від спеки — тим паче, що в Україну знову повертається теплова хвиля. Про те, як можна охолодитись у спекотну погоду без фонтанів, читайте у нашому матеріалі.
- Поділитися: