ENRU

У Дніпрі суд скасував перейменування проспекту Калініна на честь Сергія Нігояна

У Дніпрі апеляційний адміністративний суд скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Калініна на проспект Сергія Нігояна, одного із героїв Небесної сотні.

Про це повідомили жителі проспекту, які були проти перейменування і звернулись із позовом до суду, передає «Радіо Свобода».

За ухвалою суду, рішення міськради визнане «протиправним». Розгляд справи в судах тривав понад два роки від часу перейменування, зазначила жителька проспекту і позивачка Елеонора Кузнецова.

Вона заявила, що обурення жителів викликала не нова назва проспекту, а те, що перейменування відбулось без попередніх громадських слухань.

«Ми нічого не маємо проти особистості Сергія Нігояна. Але ми живемо в правовій державі, і ми маємо діяти в правовому полі. Були порушені права мешканців на свободу думки, на свободу волевиявлення, на участь в обговоренні рішень органів місцевого самоврядування», – сказала вона.

У свою чергу керівник юридичного управління міськради Артем Павлов зазначив, що тепер процедуру перейменування належить пройти заново. На 17 серпня вже призначені громадські слухання. Також він не виключив, що міськрада спробує оскаржити рішення апеляційного суду, подавши до касаційну скаргу.

У січні 2015 року в Дніпрі проспект Калініна став проспектом героя Небесної сотні Сергія Нігояна. Рішення підтримали 80 з 92 депутатів. Це було друге голосування за це питання, попереднє, 29 грудня 2014 року, було провалене.

Уродженець села Березнуватівка на Дніпропетровщині Сергій Нігоян загинув від вогнепального поранення в Києві в ніч на 22 січня 2014 року під час Революції Гідності. Він був першим із протестувальників, що загинув під час Євромайдану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПРАВА МАЙДАНУ: Суд над екс-«беркутівцями», допит Януковича, кримінальні провадження щодо колишніх посадовців, конфлікт в ГПУ — що ми знаємо про найгучніші судові процеси в історії України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram