УКРАЇНА

У Дніпрі відкрився театральний фестиваль про АТО

УКРАЇНА/У Дніпрі відкрився театральний фестиваль про АТО
Зберегти
Вигляд
lead

Перший в Україні фестиваль театральних постановок про АТО «Миротворці» розпочався у Дніпрі на сцені українського музично-драматичного театру імені Шевченка.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Участь у заході беруть колективи з різних регіонів України, зокрема академічний музично-драматичний театр із Луганська, який після окупації міста працює в Сєвєродонецьку, а також столичний «Театр Переселенця».

Вистави, присвячені подіям на сході України, презентуватимуть п’ять днів поспіль на малій та великій сцені дніпровського театру.

Перша вистава «АТО: Ангели тебе оберігають», що відбулась на сцені театру, була зрежисована місцевим актором, демобілізованим бійцем Ігорем Кирильчатенком.

Він був важко поранений під час бойових дій на Донбасі, але зміг повернутись на сцену. Першими глядачами його вистави-концерту стали волонтери та бійці.

Загалом у фестивалі бере участь 11 творів – це моновистави, драми, документальні драми тощо.

Зокрема, організатори анонсували прем’єру першої у світі вистави про гібридну війну «Блокпост Україна», створену за поезіями Бориса Гуменюка, у виконанні київського театру «Дзеркало».

У журі фестивалю – відомі в Україні театральні критики та журналісти.

Підсумки творчого змагання оголосять 10 жовтня.

Фестиваль закриється виставою за мотивами трагедії Вільяма Шекспіра «Гамлет», дія якої перенесена в сучасні українські реалії, у виконанні акторів Закарпатського обласного театру ім. Шерегіїв.

Раніше повідомлялося, що на ГОГОЛЬFEST-2016 була «Сцена переселенця» — спеціальна театральна програма, де звучали історії людей, які втратили дім.

Пов`язані новини