Стрілянина в мечеті Нової Зеландії, поліція відводить людей від місця
Фото:

EPA-EFE/Martin Hunter NEW ZEALAND OUT

У двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь. За даними поліції, унаслідок стрільби є «численні жертви», чотирьох людей уже взяли під варту.

The New Zealand Herald зазначає, що кількість загиблих від 9 до 27.

Видання вказує, що після денної молитви до мечетей Аль-Нур і Лінвуд Масджид зайшли озброєні чоловіки та почали стріляти.

Свідки поблизу мечеті Аль-Нур, що знаходиться у центральній частині міста, розповіли, що бачили людей, які стікали на землі кров'ю.

Ще один зі свідків, якому вдалося врятуватися, розповів, що в мечеті стріляли близько 20 хвилин і, за його оцінками, постраждалих може бути до 60. Він зазначив, що озброєний чоловік спершу націлився на чоловічу кімнату, а потім перейшов до жіночої. Він також бачив, як озброєний стріляв чоловіку в мечеті прямо у груди.

«Я просто чекав і молився, Боже, нехай у цього чоловіка скінчаться кулі», — розповів свідок.

Мохан Ібрагім, який знаходився поблизу мечеті Аль-Нур, розповів, що спершу він подумав, що відбувся «удар електричним струмом», але згодом люди почали тікати.

Комісар поліції Майкл Буш зазначив, що поліція взяла під варту за напад на мечеті чотирьох людей — трьох чоловіків та одну жінку. Журналіста місцевого телеканалу розповіла CNN, що один зі стрілків є австралійцем, йому 28 років. Він упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував профіль чоловіка.

Поліція Нової Зеландії повідомила, що надасть повну інформацію, як тільки зможе.

Спершу в місті закрили всі школи, утім згодом блокування зняли.

Прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн уже назвала події одним з «найтемніших днів Нової Зеландії».

У Новій Зеландії немає офіційної релігії. Найбільше людей сповідують християнство (зокрема католицизм, англіканство). Станом на 2011 рік іслам сповідували менш як 2% населення країни.

У січні 2017 у канадському місті Квебек сталась стрілянина у мечеті, де під час вечірньої молитви знаходилось близько 40 осіб.

Поділитись: