Поліція Фінляндії провела обшуки в будинку журналістки видання Helsingin Sanomat Лаури Халмінен, яка була однією з авторів статті про військову розвідку.

Поліція Фінляндії провела обшуки в будинку журналістки видання Helsingin Sanomat Лаури Халмінен, яка була однією з авторів статті про військову розвідку.

Про це повідомляє фінське Helsingin Sanomat.

Поліція заявила, що обшук був проведений через підозри у розкритті секретної інформації, яка може загрожувати національній безпеці. Правоохоронці вилучили в будинку журналістки мобільні телефони, комп’ютер, карти пам’яті та інші носії.

Сама ж Халмінен стверджує, що поліція провела обшук без постанови суду. Головний редактор видання Helsingin Sanomat каже, що подібні слідчі дії у представників ЗМІ — «виняткове для Фінляндії явище».

Helsingin Sanomat раніше також повідомило, що журналістка розбила жорсткий диск робочого комп’ютера з метою знищення інформації на ньому. Жорсткий диск зайнявся — і до неї додому приїхали пожежники, однак вже разом з поліцією.

Раніше президент Фінляндії Саулі Нійністьо оголосив про порушення кримінальної справи після публікації секретних документів у найбільшій газеті країни Helsingin Sanomat.

Йдеться про статтю «Секретне місце Фінляндії», опублікованій у ніч на 16 грудня. У ній розповідається про комплекс радіоелектронної розвідки в місті Тіккакоскі.

За інформацією видання, комплекс створювався насамперед для спостереження за російськими військами. Крім цього передбачалося його використання для спостереження за газопроводом «Північний потік».

Фінський президент своєю чергою заявив, що Helsingin Sanomat незаконно отримала секретні документи.

Поділитись: