У Фінляндії під час експерименту платили гроші безробітним: рівень зайнятості не зріс

Влада Фінляндії провела експеримент: протягом 2 років щомісяця виплачувала безробітним базовий дохід. Як наслідок, виплати не вплинули на зайнятість учасників досліджень.

До участі в експерименті залучили лише дві тисячі випадково обраних безробітних громадян Фінляндії від 25 до 58 років. З січня 2017 до січня 2019 вони отримували щомісяця 560 євро незалежно від того, чи знайдуть вони роботу за час експерименту.

Завдяки цьому експерименту у Фінляндії планували вивчити новий спосіб соціальної підтримки безробітних. Очікувалось, що отримання базового доходу стимулюватиме безробітних швидше знаходити роботу, щоб покращити своє фінансове становище. Крім того, було цікаво, як такий базовий дохід вплине на фізичний і психологічний добробут.

За попередніми результатами дослідження, рівень зайнятості серед населення не зріс, проте люди, які отримували виплати, почали відчувати себе щасливішими й у них знизилося відчуття стресу.

Опубліковані результати експерименту є лише попередніми та здебільшого стосуються даних за перший рік виплат. Підсумковий звіт оприлюднять ближче до 2020 року.

Фінляндія стала першою європейською країною, яка протестувала ідею базового доходу.

Нагадаємо,11 вересня 2018 року мешканці швейцарського села Рейнау проголосували на референдумі за отримання 2570 доларів щомісяця у вигляді базового доходу.

Базовий дохід — це встановлена сума коштів, яку має отримувати кожен мешканець, визначений відповідними законами та правилами, незалежно від працевлаштування та розміру оплати праці. Як вважають деякі економісти, безумовне надання коштів має стимулювати попит населення, а також стимулювати безробітних, що отримують виплату, шукати роботу з вищим рівнем оплати праці.

ОНОВЛЕНО! Раніше у цій новині помилково повідомлялося, що безробітні, які отримували виплати, не почали шукати роботу, ця інформація не відповідає дійсності, ми виправили цю помилку, перепрошуємо у читачів.