У Фінляндії трьох прокремлівських тролів засудили до термінів ув'язнення та зобов’язали заплатити 136 000 євро компенсації за моральну шкоду, переслідування і наклеп щодо журналістки, яка розслідує діяльність російських інтернет-тролів, і ще двох потерпілих. Таким чином, Фінляндія стала першою європейською країною, в якій були винесені юридичні рішення щодо інтернет-тролів.

Одного з фігурантів справи Іллю Яніцкіна, фіна російського походження, керівника сайту MV-Lehti, що використовувався для атак на критиків Росії, іммігрантів, євреїв і Європейський Союз, засудили до 22 місяців в’язниці за поширення наклепів і недбалість. Двоє інших обвинувачених отримали умовні терміни.

Один з них, Йохан Бекман до 2014 року працював в Російському інституті стратегічних досліджень — експертно-аналітичному центрі, який отримує фінансування із бюджету РФ та очолюваний колишнім главою російської служби зовнішньої розвідки.

Чотири роки тому журналістка Йессіка Аро почала розслідування каналів поширення прокремлівської дезінформації в соціальних мережах і на інтернет-сайтах, які, імовірно, пов’язані з Росією. Вона одною з перших журналістів повідомила про існування російських фабрик тролів.

Відтоді Йессіка регулярно піддавалася нападкам — їй надходили погрози вбивством, проти неї висували неправдиві звинувачення, а також створювали інтернет-меми та публікували пародії на YouTube. Тролі також опублікували в мережі її домашню адресу, всю контактну інформацію і дані медичної карти.

Раніше повідомлялося, що в Чехії створили «рух ельфів» проти російських інтернет-тролів.


Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile