Національне антикорупційне бюро почало досудове розслідування проти народного депутата Ігоря Луценка (фракція «Батьківщина») за фактом того, що він не задекларував 750 тисяч гривень, які вивів з банку «Київська Русь» за день до його ліквідації. Водночас сам депутат інформацію про це спростовує.

Про це повідомляють у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, який виявив відповідні порушення.

Зазначається, що банк «Київська Русь» віднесли до категорії неплатоспроможних 20 березня 2015 року. Проте за день до цього, 19 березня, Ігор Луценко вивів зі свого банківського рахунку 750 тисяч гривень на користь головного бухгалтера банку. Водночас, у цей період розрахунки у банку були фактично заморожені і решта вкладників не мали доступу до своїх коштів.

«Факти вказують на те, що цьому маневру передувала змова між І. В. Луценком та головним бухгалтером банку І. В. Гнатенко. Зокрема, І. В. Луценко, вочевидь, достеменно знав, що під час процедури ліквідації отримає гарантовану суму відшкодування в межах 200 000 грн. Так, зрештою, і сталось — залишок своїх коштів він отримав за рахунок ФГВФО», — повідомили у Фонді гарантування.

Там зазначають, що головному бухгалтеру банку «Київська Русь» було відомо, що банк є неплатоспроможним і у разі, якщо на рахунку вкладника є більше, ніж 200 тисяч гривень, то для покриття цього залишку у банківської установи не вистачить коштів.

«За попередніми висновками правоохоронців, найімовірнішими подальшими діями обох фігурантів цієї справи стала позабанківська передача грошей головним бухгалтером банку народному депутатові, і у такому випадку ці кошти мали бути відображені в електронній декларації І. В. Луценка», — зазначають у Фонді.

Водночас, там додають, що Луценко задекларував за 2015 рік гроші в іншому банку «Укрінбанк»: 700 тисяч гривень, 14 тисяч євро та 100 тисяч доларів.

«На основі зібраних матеріалів відкрито кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення народним депутатом України Луценком І. В. кримінального правопорушення, що виявилось у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», — додають у ФГВФО.

Сам депутат подібну інформацію про недекларування 750 тисяч гривень спростовує.

«Прес-служба ФГВФО безсила пояснити, в якому кримінальному правопорушенні мене звинувачують. Хіба що в ненаданні інформації в декларацію нардепа, але тоді ще (у 2015 році — ред.) кримінальної відповідальності за таке не було. Але для мене новина обнадійлива — якщо виявиться, що у мене був ще й такий депозит, то я ого-го який багатий», — повідомив Луценко у своєму Facebook.

У відповідь на запит Громадського у НАБУ повідомили, що кримінальної справи проти нардепа Луценка не відкривали, а лие почали досудове розслідування.

«З метою встановлення об’єктивних фактів та збору доказів і здійснюється досудове розслідування. Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду», — повідомили в НАБУ.

Поділитись: