Французька поліція повідомила про арешт 84-річного Феліс’єна Кабуги — одного з підозрюваних в організації геноциду в Руанді 1994 року. Міжнародні правоохоронці розшукували його протягом 25 років.

Кабугу затримали зранку у квартирі в місті Аньєр-сюр-Сен, що біля Парижа, повідомляє DW. Там він жив під вигаданим ім'ям.

У Міжнародному трибуналі щодо Руанди арешт Кабуги назвали «нагадуванням про те, що відповідальні за геноцид можуть бути притягнені до відповідальності навіть через 26 років після скоєних злочинів».

Феліс’єна Кабугу підозрюють у розпалюванні ворожнечі між етнічними угрупованнями Руанди — тутсі й хуту, які призвели до геноциду в квітні 1994 року. Його зятя арештували в Німеччині у 2007 році.

У Руанді Кабуга давно перебуває в розшуку, а в США за інформацію про нього оголосити винагороду в 5 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у квітні 2019 року президент Франції Еммануель Макрон доручив фахівцям з’ясувати роль країни під час геноциду в Руанді у 1994 році.

Раніше Руанда звинувачувала Францію у співучасті у скоєнні геноциду та в підтримці уряду, сформованого представниками народу хуту. Також Руанда вважає, що Франції надавала допомогу нападникам під час їхньої втечі, однак у самій Франції ці звинувачення відкидають.

7 квітня 1994 року озброєні угруповання руандійських хуту почали масово винищувати інше корінне населення країни — представників етнічної меншини тутсі. Приводом стало збиття літака президента Руанди Жювеналя Габіарімана, лідера екстремістського руху на чолі з хуту. За 100 днів геноциду загинуло, за різними оцінками, від 800 тисяч до мільйона людей — 20% усього населення країни.

Поділитись: