Президент Федерації фігурного катання Дідьє Гейльхаґет пішов у відставку
Фото:

EPA-EFE/YOAN VALAT

Президент Федерації фігурного катання Франції Дідьє Гейльхаґет пішов у відставку після того, як четверо спортсменів звинуватили своїх тренерів у домаганнях.

Про це передає BBC.

Гейльхаґет очолював федерацію майже безперервно з 1998 року. У 2004-2007 роках він пішов у відставку через скандал на Олімпіаді-2002 у Солт-Лейк-Сіті. Тоді він начебто змушував суддю неправильно оцінювати виступи.

Як пише видання, самого Гейльхаґета не звинувачують у домаганнях, але його підозрюють у тому, що він покривав тренерів.

Нещодавно французька фігуристка Сара Абітбол, яка виступала у парному катанні, у своїй автобіографії заявила, що її екстренер Гілль Бейєр домагався її. За словами спортсменки, їй було 15, коли це сталося вперше, і тривало два роки.

Тренер зізнався, що дійсно був у «неприпустимих» та «інтимних» стосунках з Абітбол. Він сказав, що йому дуже шкода.

Ще троє фігуристів звинуватили Бейєра та двох інших тренерів у домаганнях та зґвалтуванні, коли вони були неповнолітніми. Жан-Роланд Ракль заперечив звинувачення, а Мішель Лотц не коментував.

Фігуристка відкинула вибачення Байєра і заявила, що хоче, щоб відповідальність понесли всі, хто покривав злочини.

Сара Абітбол та її партнер Стефан Бернаді є десятикратними чемпіонами Франці, вони завоювали 7 медалей на Чемпіонатах Європи. На Чемпіонаті світу 2000 року вони стали першою французькою парою, яка здобула медаль на цьому змаганні майже за 70 років. Тоді вони завоювали «бронзу».

Поділитись: