У Франції вирішили заборонити внутрішні авіарейси на короткі дистанції. Так боротимуться зі змінами клімату

Депутати Національної асамблеї — нижньої палати французького парламенту — 10 квітня вирішили заборонити у країні внутрішні авіаперельоти на короткі дистанції. Тепер законопроєкт має схвалити Сенат — верхня палата парламенту.

Про це повідомило французьке громадське радіо RFI.

Так, обмеження поширюватиметься на авіамаршрути, які можна подолати поїздом менш ніж за 2,5 години. Водночас існуватимуть винятки для стикувальних рейсів.

Ця ініціатива спрямована на скасування коротких рейсів між Парижем і Нантом, а також Ліоном і Бордо.

RFI пише, що у Франції почали відмовлятися від коротких авіарейсів ще у 2020 році, а голосування парламенту лише закріпить це нововведення. Так, авіакомпанія Air France ще у травні 2020 року відмовилася від таких маршрутів в обмін на фінансову підтримку.

Законопроєкт схвалили на тлі критики низки політиків, які наголошували, що авіаіндустрія вже і так сильно постраждала від пандемії коронавірусу.

Заборона на короткі авіарейси є одним із багатьох заходів для захисту довкілля та боротьби зі змінами клімату, які наразі розглядає французький парламент. Нещодавно депутати також схвалили законопроєкт, який зобов'язуватиме великі магазини виділяти 20% своєї площі для оптових товарів — щоб скоротити кількість упаковок, які потім доведеться утилізовувати.

А ще у Франції хочуть зобов'язати виробників вказувати на своїй продукції, який вуглецевий слід спричинило її виготовлення.

Вплив авіаперельотів на довкілля

З початком пандемії коронавірусу екологи фіксували позитивний вплив карантину на навколишнє середовище. Одним із таких чинників було скорочення кількості авіарейсів. Однак, як пише Deutsche Welle, до початку пандемії авіаперельоти були відповідальними за понад 2% усіх парникових викидів у світі.

Ці викиди накопичуються в атмосфері, створюючи так званий «парниковий ефект»: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері, поступово її нагріваючи.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення урожайності рослин і, відповідно, змін в екосистемах світу.

Якщо ж темпи зростання викидів лишатимуться такими ж, як зараз, до 2050 року температура може зрости ще на 1,5 градуса за Цельсієм.