Колишній прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон (справа на задньому тлі) та його дружина Пенелопі прибувають до судової зали, аби почути вирок у їхній справі про розкрадання державних коштів, Париж, Франція, 29 червня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Суд у Франції засудив колишнього прем’єр-міністра Франції Франсуа Фійона та його дружину Пенелопі до ув’язнення. Фійона визнали винним у тому, що він платив своїй дружині кошти з бюджету начебто за роботу.

Про це повідомляє BBC.

Зокрема, Франсуа Фійона засудили до п’яти років ув’язнення, три з яких він відбуватиме умовно, а Пенелопі — до трьох років умовного ув’язнення. Із кожного члена подружжя також стягли 375 тисяч євро штрафу.

Розслідування виявило, що Фійон ще на посаді члена парламенту Франції взяв свою дружину на роботу помічницею. У період із 1998 по 2013 рік Фійон заплатив їй загалом 831 400 євро.

Уперше про це стало відомо з розслідування паризького тижневика Le Canard Enchaine в 2017 році. Через скандал, який французькі ЗМІ охрестили «Пенелопіґейт», Фійон був змушений припинити намагання взяти участь у тодішніх президентських виборах.

Суд постановив, що оплата діяльності Пенелопі Фійон «не відповідала обсягу виконуваної нею роботи». «Пані Фійон найняли на роботу, яка не мала сенсу», — йдеться в заяві головуючого судді у справі.

Пару визнали винною у розкраданні та привласненні державних коштів, а Пенелопі — ще й у злочинній змові.

Адвокат Фійонів Антонін Леві заявив, що вони оскаржуватимуть вирок, передає Reuters. На думку подружжя, суд був несправедливим, а проти них було організовано змову.

Поділитись: