У Франції підписали відкритий лист з вимогою звільнити українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

У Франції підписали відкритий лист з вимогою звільнити українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Відповідний лист оприлюднено у виданні Liberation.

Серед 58 осіб, які закликали до свободи Сенцова, є художники, журналісти, посли, письменники, режисери, економісти, історики перекладачі тощо. Лист також підписав і ведучий програми Громадське.Світ Володимир Єрмоленко.

«З 14 червня по 15 липня 2018 року у Росії відбудеться футбольний чемпіонат. Було б неправильно його зіпсувати. Але ми повинні нагадати всім — футболіста, вболівальникам, глядачам — куди вони збираються поїхати. У Росії вільна преса — це не правило, а виняток. Корупція — скрізь. У художній сфері панує цензура, журналісти та неурядові організації переслідуються. Путін готується до четвертого терміну», — йдеться у заяві.

«Напередодні можливого переобрання Володимира Путіна і великого футбольного чемпіонату настав час дати йому (Олегу Сенцову – ред.) свободу».

У серпні 2015 року суд у РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у створенні у Криму терористичної організації, скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцова засудили до 20 років колонії, Кольченка  до 10 років позбавлення волі. 

У листопаді стало відомо, що Сенцов, перебуваючи у колоніях РФ, сильно схуд, погано харчувався, і у нього почалися проблеми із серцем

Сенцова доставили у колонію на російському Ямалі у середині жовтня.

Поділитись: