Суд в Парижі виніс рішення проти української перекладачки Анни Чесановської через її критику на адресу режисера Пола Морейри, який зняв фільм «Україна, маски революції».

Суд в Парижі виніс рішення проти української перекладачки Анни Чесановської через її критику на адресу режисера Пола Морейри, який зняв фільм «Україна, маски революції».

Про це повідомляє «Європейська правда», яка має в розпорядженні копію судового рішення.

Суд зобов’язав Чесановську сплатити штраф та компенсацію, які можуть перевищити 13,6 тисяч євро.

Зазначається, що приводом для позову з боку Морейри став опублікований французьким виданням Le Liberation блог Чесановської, де вона звинуватила режисера в маніпуляції.

Чесановська також повідомила про маніпуляцію в титрах — її зазначили як єдину перекладачку, хоча з більшою частиною фільму працював інший, не названий перекладач.

Морейра заявив, що вважає «наклепом» звинувачення українки у маніпуляції. Численні звинувачення в інших ЗМІ режисер проігнорував.

Паризький суд постановив, що навіть оціночні судження завдають йому шкоди.

Прокурор, що за свідченням учасників також брав участь у процесі, підтримав ці претензій.

У відповідності до рішення суду Анна Чесановська має сплатити 5 тисяч євро моральної компенсації Морейрі, 3 тисячі — за його витрати на адвокатів, 5 тисяч за публікацію спростування у газеті, яку обере Мерейра, а також інші штрафи.

Рішення було винесене 29 червня. Захист Чесановської вже оскаржив рішення в апеляційному порядку, вважаючи його необґрунтованим.

Нагадаємо, на початку минулого року у Франції Canal+ показав фільм «Україна, маски революції».

Серед тез фільму — основні кліше російської пропаганди: без ультраправих радикалів Революція Гідності би не відбулася, неконтрольовані добровольчі батальйони становлять найбільшу загрозу для української демократії, а США стоять за усіма процесами в Україні.,

Фільм викликав обурення не лише в Україні: французькі журналісти, що постійно працюють або регулярно відвідують Україну, підписали лист, в якому висловили своє обурення з приводу трансляції фільму та назвали його маніпулятивним.

Про помилки та невідповідності у фільмі «Україна — маски революції» читайте в матеріалі: Фільм Canal+ про Україну: 7 фактів та помилок.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile