Життя

У Франції розпочали екперимент із виплат базового доходу

25 грудня, 2017 19:56
Життя/У Франції розпочали екперимент із виплат базового доходу
Зберегти
Вигляд
У Франції почався експеримент з виплати безумовного базового доходу.

У Франції некомерційна організація почала експеримент з виплати безумовного базового доходу.

Про це пише RFI з посиланням на Libération.

Шляхом жеребкування організація вибрала з майже 80 тисяч претендентів трьох щасливчиків, які будуть протягом року безоплатно отримувати 1000 євро на місяць.

Суть безумовного базового доходу полягає у тому, що кожен громадянин країни, незалежно від доходів, повинен щомісяця отримувати однакову суму, яка дозволить йому вижити.

Вважається, що це допоможе багатьом уникнути «пастки бідності» – ситуації, коли через низьку зарплату немає можливості оплатити освіту для перекваліфікації, підвищення кваліфікації або просто витрачати час на пошук кращої роботи.

Зазначається, що у Європі 10% забезпечених роботою людей є бідняками.

У Франції кількість забезпечених роботою людей, котрі живуть за межею бідності, тобто заробляють менше 1015 євро на місяць, перевищила 1 мільйон осіб, а загальна кількість бідних – 8,9 мільйона.

Ініціативу щодо проведення першого у Франції експерименту з виплати базового доходу проявив Жюльєн Байу, офіційний представник партії «Європа-Екологія-Зелені», депутат регіональної ради Іль-де-Франс. Він створив некомерційну організацію «Мій базовий дохід», яка в листопаді оголосила про початок збору коштів для проведення експерименту, а 6 грудня провела жеребкування і вибрала трьох перших його учасників з 78629 охочих.

Ці троє будуть упродовж року — з січня 2018-го, будуть отримувати по 1000 євро на місяць.

Пов`язані новини