Російське ФСБ заявляє, що український журналіст Роман Сущенко, затриманий днями у Росії, є співробітником головного управління розвідки Міноборони України.

Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті ФСБ.

«Федеральною службою безпеки РФ в Москві при проведенні шпигунської акції затримано кадрового співробітника головного управління розвідки Міноборони України полковника Сущенка Романа Володимировича», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, українець нібито «цілеспрямовано збирав інформацію, що становить державну таємницю і стосується діяльності Збройних Сил і військ Національної гвардії Росії, витік якої за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави».

«Порушено кримінальну справу за статтею «шпигунство», ведеться слідство», – зазначили у ФСБ.

Згодом було оприлюднено відео затримання Сущенка.

Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував Сущенка на 2 місяці, повідомила «Интерфаксу» прес-секретар суду Катерина Краснова.

В українському Головному управлінні розвідки називають фейком заяву ФСБ Росії про те, що журналіст «Укрінформу» Роман Сущенко є розвідником, передає «Українська правда».

В свою чергу, українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» називало затримання в Москві власного кореспондента у Франції Романа Сущенка провокацією.

Нагадаємо, що 30 вересня у Москві було затримано власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка.

Адвокат Марк Фейгін вже прибув до московського СІЗО «Лефортово», де перебуває український журналіст.

Поділитись: