Світ / Сусідні країни

У ФСБ Росії заявили, що інтернет «має бути під постійним контролем спецслужб»

Интерфакс
Світ/Сусідні країни/У ФСБ Росії заявили, що інтернет «має бути під постійним контролем спецслужб»
Зберегти
Вигляд
Перший заступник директора Федеральної служби безпеки Росії Сергій Смірнов заявив, що інтернет в країні «має бути під постійним контролем спецслужб з метою запобігання тероризму». Про це Смірнов повідомив журналістам на антитерористичному брифінгу Шанхайської організації співпраці (ШОС) у Бішкеку, передає «Интерфакс».

«Давно очевидно, що кіберпростір має знаходитись під контролем компетентних органів. Без цього гарантувати необхідне забезпечення інформаційної безпеки і успішно протидіяти сучасним терористичним загрозам неможливо», — заявив Смірнов.

Він додав, що на засіданні Ради регіональної антитерористичої структури ШОС делегати опрацювали рішення, яке має забезпечити необхідні умови для ефективної співпраці країн-учасниць ШОС в моніторингу глобального інформпростору.

Смірнов підкреслив, що під моніторингом інтернету мається на увазі «лише проблеми, пов’язані з тероризмом, екстремізмом або з організованою злочинністю».

В  антитерористичному брифінгу ШОС 18 жовтня взяли участь делегації Індії, Китаю, РФ, Пакистану, Казахстану, Таджикистану, Киргизької республіки та Узбекистану.

Нагадаємо, 13 квітня суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Росії. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

16 квітня 2018-го в Росії почали блокувати Telegram.

Пов`язані новини