Міжнародна федерація футболу (ФІФА) на зборах Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB) ухвалила введення нових правил у футболі. Зміни стосуються гри рукою, проведення замін і штрафних ударів, йдеться у повідомленні Ради.

Пропозицію щодо зміни правил висунув президент ФІФА Джанні Інфантіно, його підтримала більшість членів зборів. Таким чином, нові правила наберуть чинності з червня 2019 року.

Згідно з ними, ненавмисна гра рукою тепер буде каратися, якщо гравець забив гол або створив гольовий момент за допомогою випадкового потрапляння м'яча в руку.

Також зміни торкнулися і замін гравців протягом матчу. Тепер футболіст, якого змінюють, повинен залишати поле в тому місці, де найближче до нього розташовується бічна лінія поля. Таким чином, гравцям більше не потрібно йти через все поле.

Крім того, під час пробиття штрафних гравці команди, яка атакує, більше не можуть вставати у стінку, яку вибудовує суперник. Мінімальна відстань — один метр. Це правило підкорегували з метою уникнення сутичок і штовханини, скоротити затримки у грі.

Поділитись: