Міністри закордонних справ країн Великої сімки (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина та Японія) закликають Росію звільнити захоплених у полон українських моряків.

У підсумковому комюніке зустрічі глав МЗС Великої сімки у Франції наголошується, що у G7 не визнають анексію Росією Криму.

«Росія своїми діями порушує норми міжнародного права. Ми висловлюємо стурбованість з приводу дій Росії проти України у Керченській протоці та навколишніх водах, що небезпечно посилили напруження. Неможливо виправдати застосуванню Росією військової сили проти українських суден та моряків», — наголошується у документі.

Міністри закордонних справ країн G7 також закликали до стриманості з належною повагою до міжнародного права та уникнення подальшого загострення ситуації.

«Ми закликаємо Росію звільнити заарештованих членів екіпажів та судна й утримуватися від перешкоджання законному проходженню кораблів через Керченську протоку», — заявили глави МЗС G7.

Нагадаємо, посли країн Великої сімки (G7) схвалили висновки ОБСЄ щодо першого туру президентських виборів в Україні, які засвідчили вільне волевиявлення громадян та конкурентність між кандидатами.

Поділитись: