Церемонія прощання з мером Гданська Павлом Адамовічем, Гданськ, Польща, 18 січня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/ADAM WARZAWA

У польському Гданську тисячі жителів прощаються з мером Павлом Адамовічем, який загинув внаслідок нападу на благодійному концерті.

Тисячі людей приєдналися до траурної процесії — вони супроводжують труну із тілом Адамовіча, яку везуть з Європейського центру солідарності до базиліки Вознесіння Пресвятої Діви Марії. У суботу, 19 січня, тут відбудеться поховальна служба.

Зазначимо, що в Польщі з 17:00 п'ятниці до 19:00 суботи оголошено національний траур.

Нагадаємо, 13 січня мера польського Гданська Павла Адамовіча поранили ножем. Чоловік вибіг на сцену під час виступу мера, вихопив у нього мікрофон і заявив зі сцени, що відсидів у в'язниці термін через партію «Громадянська платформа», в якій перебував раніше Адамовіч, а після ударив мера ножем у живіт та груди. Адамовіча у важкому стані відправили у лікарню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство мера Гданська: розповідь очевидців про напад на сцені

Медики його оперували п’ять годин та підключали до апарату штучного дихання. Павел Адамовіч помер у лікарні у понеділок, 14 січня. Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в день поховання мера Гданська в країні оголосять траур.

Увечері 14 січня тисячі мешканців польських міст вийшли на вулиці на марші проти насильства та ненависті, аби вшанувати пам’ять мера Гданська.

15 січня підозрюваного у вбивстві Адамовіча взяли під варту на три місяці.

Поділитись: