Поховання мера Гданська Павла Адамовіча 18 січня 2019
Фото:

TOMASZ WASZCZUK/EPA

У Гданську декілька тисяч людей 19 січня прийшли попрощатись з мером міста Павлом Адамовічем.

Як повідомляє BBC, у базиліку Святої Марії, де розмістили прах Адамовича, прийшло понад 3 тисячі осіб. Чорну урну з попелом міського голови поставлять в одну з каплиць базиліки. Тіло Адамовича вже кремували.

Попрощатись з Адамовічем до базиліки Святої Марії приїхали президент Євросоюзу Доналд Туск, який був другом покійного мера Гданська, президент Польщі Анджей Дуда та прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, колишній президент Німеччини Йоаким Гаук і мери міст інших країн.

Фото:

TOMASZ WASZCZUK/EPA

Зазначимо, що в Польщі з 17:00 п'ятниці до 19:00 суботи оголошено національний траур.

Нагадаємо, 13 січня мера польського Гданська Павла Адамовіча поранили ножем. Чоловік вибіг на сцену під час виступу мера, вихопив у нього мікрофон і заявив зі сцени, що відсидів у в'язниці термін через партію «Громадянська платформа», в якій перебував раніше Адамовіч, а після ударив мера ножем у живіт та груди. Адамовіча у важкому стані відправили у лікарню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство мера Гданська: розповідь очевидців про напад на сцені

Медики його оперували п’ять годин та підключали до апарату штучного дихання. Павел Адамовіч помер у лікарні у понеділок, 14 січня. Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в день поховання мера Гданська в країні оголосять траур.

Увечері 14 січня тисячі мешканців польських міст вийшли на вулиці на марші проти насильства та ненависті, аби вшанувати пам’ять мера Гданська.

15 січня підозрюваного у вбивстві Адамовіча взяли під варту на три місяці.

Поділитись: