У Гонконзі за порушення закону про національну безпеку регіону затримали першу людину, яка тримала прапор із написом «Незалежний Гонконг».

Про це повідомляє пресслужба поліції Гонконгу.

Згідно із законом, за порушення нацбезпеки можна отримати довічне ув'язнення. Втім у поліції не зазначили, чи притягнуть чоловіка до відповідальності.

Сьогодні, 1 липня, у Гонконгу попри заборону люди вийшли на акцію до дня, коли в 1997 році Велика Британія уклала з Китаєм договір про передання йому Гонконгу, а КНР зобов’язалася поважати Основний закон автономного регіону.

У поліції заявили, що затримали понад 180 учасників несанкціонованих акцій, зокрема сімох затримали за порушення закону про нацбезпеку.

Нагадаємо, Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників — вищий законодавчий орган КНР — у вівторок, 30 червня, ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.

Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР. 

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: