В Афінах припинив роботу громадський транспорт у зв'язку із страйком грецьких робітників, які вимагають підвищити мінімальну заробітну плату. Про це повідомляє грецьке видання Ekathimerini.

Найбільша профспілка Греції GSEE оголосила 24-годинний страйк, вимагаючи зниження податків і підвищення мінімальної заробітної плати, яка була скорочена через фінансові кризи, які виникали у країні з 2010 року.

«Наймані робітники вимагають скасування податкових зборів і підвищення мінімальної заробітної плати до 751 євро», — йдеться в заяві профспілки. Профспілка GSEE налічує 2,5 мільйона учасників.

До страйку працівників приєднались також моряки, кораблі залишалися пришвартованми у портах і не виходили в море.

З часу виникнення боргової кризи у 2009 році Греція отримала 260 мільярдів євро у вигляді позик для стабілізації економіки. Влада звільнила низку працівників державного сектора, підвищила податки і скоротила розмір пенсії у рамках жорсткої економії.

Водночас раніше уряд прем'єра Алексіса Ціпраса заявляв, що відновить колективні переговори і підвищить мінімальну заробітну плату, яка була знижена на 32 % до 500 євро у період кризи 2009 року.

Водночас профспілка заявила, що уряд не збирається дозволяти співробітникам і роботодавцям визначати розмір зарплатні.

«Наш страйк спрямований проти режиму жорсткої економії і перенапруги», — заявив генеральний секретар GSEE Нікос Кіутускіс.

Нагадаємо, 21 серпня прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив про завершення економічної кризи в країні.

У вересні в країні скасували обмеження на зняття готівки та рух капіталу.

Поділитись: