Світ / Європа

У Греції заявили, що ледь не втратили військовий гелікоптер через турецький винищувач

Еkathimerini
Світ/Європа/У Греції заявили, що ледь не втратили військовий гелікоптер через турецький винищувач
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві оборони Греції заявили, що два турецькі винищувачі F-16 порушили повітряний простір країни, а один з них переслідував грецький військовий гелікоптер Super Puma, через що той ледь не розбився.

За інформацією Міноборони Греції, інцидент стався на півдні Егейського моря неподалік острова Фармаконісі.

У відомстві стверджують, що турецький винищувач підлетів до грецького гелікоптера, який шукав у морі нелегальних мігрантів, на відстань близько 30 метрів, чим вивів його з рівноваги.

Як зазначає видання Еkathimerini з посиланням на експертів грецького Міноборони, пілоту гелікоптера ледь вдалося врятувати машину від катастрофи. Зазначається, що якщо б це була більш стара модель Super Puma, то наслідки могли бути більш трагічними.

Греція та Туреччина мають не вирішені спірні питання щодо суверенітету над островами в Егейському морі, а також прав на користування акваторією моря та повітряним простором. Зокрема Турецька авіація щороку порушує повітряний простір Греції в частині регіону, бо вважає, що має право користуватися ним. Через це грецька авіація перехоплює ці літаки, що неодноразово призводило до трагічних інцидентів із людськими жертвами. Подібні випадки в 1987 та 1996 роках ледь не призвели до військового протистояння між країнами.

Пов`язані новини