У Грозному біля входу в готель напали на журналістку «Новой газеты» Олену Мілашину та адвокатку Марину Дубровину — вони приїхали до Чечні на суд у справі Іслама Нуханова, якого катували в місцевій поліції.

За даними «Новой газеты», напад скоїла група невідомих чоловіків та жінок, які знімали це на камеру.

Дубровину побили, здебільшого били жінки руками та ногами. Постраждалі фіксують травми та пишуть заяву до місцевої поліції.

Зазначимо, що Дубровина була адвокаткою українського політв’язня Павла Гриба. А Мілашина зокрема відома висвітлюванням переслідувань представників ЛГБТ у Чечні.

Журналістка та адвокатка приїхали на суд проти жителя Чечні Іслама Нуханова. Про його історію писала сама Мілашина — чоловік зняв та виклав у YouTube відео про «чеченську Рубльовку» — елітний район у центрі Грозного, де живуть родичі та найближче оточення глави республіки Рамзана Кадирова.

Після цього поліцейські увірвались додому до Нуханова й увезли його. Майже місяць він перебував у відділені поліції Грозного, але про це родичам не повідомляли, чоловіка били та катували струмом — робили це навіть не поліцейські, самі чиновники, що мешкають в елітному районі, який він знімав.

Попри розголос, який підняла дружина Нуханова, чеченська поліція офіційно звинувачує його у тому, що він приїхав до поліції з патронами та пістолетом під сидінням. Більш того, у поліції кажуть, що затримали Нуханова 26 листопада, а не 1 листопада, як було насправді, коли його увезли з дому.

Справу проти поліцейських, що били чоловіка, порушувати відмовились.

Детально про цю справу читайте у матеріалі Олени Мілашиної.

Поділитись: