Міжнародний республіканський інститут (IRI) оприлюднив результати соціологічного дослідження: 78% населення Грузії підтримують пропорційну систему виборів, 68% вважають, що для грузинської демократії краще, якщо у владі буде більше партій, а у «Національного руху» Міхеіла Саакашвілі найвищий рейтинг серед опозиційних партій.

Про це повідомляє Jamnews.

На питання про те, за яку партію ви б проголосували, якби вибори відбулися завтра, тільки 23% опитаних назвали правлячу «Грузинську мрію». Опозиційні партії в цілому набрали б майже вдвічі більше голосів — 41%. Найвищий рейтинг серед опозиційних партій у «Національного руху» екс-президента Міхеіла Саакашвілі — 15%. Проросійські ж партії сумарно можуть набрати лише 6% голосів.

У дослідженні також йдеться про те, що 70% населення негативно ставляться до обраної рівно рік тому президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Бідзіна Іванішвілі — неформальний правитель Грузії, людина, що приймає всі важливі державні рішення, не подобається 57% населення. Втім у правлячої «Грузинської мрії» є і рейтингові політики, наприклад, мер Тбілісі Каха Каладзе, 49% опитаних ставляться до нього позитивно.

Згідно з результатами дослідження, 78% населення підтримують перехід на пропорційну систему виборів. 68% опитаних вважають, що для грузинської демократії краще, якщо у владі буде більше партій.

На думку 66% респондентів, за останній рік економічне становище в Грузії набагато погіршилося.

Виїзні роботи (опитування) були проведені з 11 вересня до 14 жовтня 2019 року. Це перше дослідження, проведене після акцій протесту влітку 2019 року. У ході дослідження було опитано 1500 осіб.

Нагадаємо, 14 листопада в столиці Грузії Тбілісі відбулися акції протесту через провал парламентом голосування за законопроект про перехід до пропорційної виборчої системи. Деякі учасники мітингу ночували в наметах біля парламенту Грузії.

17 листопада у Тбілісі відбулася ще одна масштабна акція протесту, учасники якої вимагали провести позачергові парламентські вибори.

Зазначимо, що однією з головних умов учасників протестів в червні 2019 року в Тбілісі був перехід на пропорційну систему. Тоді неформальний лідер країни і глава правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі пообіцяв виконати цю вимогу.

Згідно із законопроектом, вибори в 2020 році повинні були проводити тільки за партійними списками. Таким чином, парламент повинен скасувати мажоритарну систему, за якої правляча партія отримує перевагу.

Поділитись: